Aktualności

100. urodziny Pani Łucji Szyperskiej
Dokładnie w dniu setnych urodzin pani Łucji Szyperskiej - mieszkanki Miastowic- odbyła się bardzo radosna uroczystość, w trakcie której Burmistrz Kcyni Piotr Hemmerling przekazał najlepsze życzenia dostojnej Jubilatce. Pani Łucja jest trzecią osobą w gminie Kcynia, która może się poszczycić takim wiekiem - obok pani Cecylii Wojciechowskiej oraz pana Andrzeja Kozdemby. 

Burmistrz Kcyni w imieniu wszystkich mieszkańców gminy złożył życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności. Wręczył pani Łucji kosz róż, natomiast kierownik USC Beata Pietruszewska przekazała urodzinowny upominek. Obecny na uroczystości sołtys Tomasz Derol skierował do pani Łucji życzenia wielu sił i dobrego zdrowia, do których dołączył ręcznie wykonany pamiątkowy obraz, wykonany haftem krzyżykowym przez panią Helenę Ziombek, mieszkankę Miastowic.

Pani Łucja Szyperska (z domu Pituła) urodziła się w dniu 1 października 1913 roku w Dobieszewie. Mieszkała tam do czasu II wojny światowej. W czasie wojny pracowała jako krawcowa u Niemców w Gromadnie. Po zakończeniu wojny wróciła do Dobieszewa, w 1946 roku wzięła ślub w Łankowicach. Całe życie pracowała jako krawcowa. W latach 1947-2011 mieszkała w Bydgoszczy, natomiast dwa lata temu wróciła do gminy Kcynia i zamieszkała z rodziną w Miastowicach. Ma syna Eugeniusza.


W towarzystwie najbliższej rodziny, burmistrza gminy Kcynia, kierownik USC w Urzędzie Miejskim w Kcyni, przedstawicieli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Nakle oraz sołtysa sołectwa Miastowice pani Łucja świętowała ten radosną okoliczność. Życzymy Jubilatce wielu sił, zdrowia i nadal takiej pogody ducha, jaka teraz jej towarzyszy!Tekst i zdjęcia: Justyna Makarewicz

źródło:www.kcynia.pl

O nas

Serwis Internetowy kcynia.info został stworzony z myślą o Was. Za pośrednictwem naszego serwisu, chcielibyśmy przekazywać Państwu najświeższe informacje o tym co dzieje się w naszym mieście i gminie. Kcynia.info jest serwisem informacyjnym, w którym znajdziecie Państwo aktualne informacje oraz dużą porcję zdjęć z wydarzeń oraz imprez ogólnodostępnych dla społeczności Kcyni. Zapraszamy szkoły, koła zainteresowań, stowarzyszenia do informowania nas o organizowanych imprezach. Chętnie przyjedziemy, zrobimy fotoreportaż i opublikujemy go na naszej stronie internetowej. Zdjęcia będą ogólnodostępne, będziecie mogli je nie tylko oglądać ale również kopiować i zapisywać na swoich komputerach. Nasz serwis to również wiele innych atrakcyjnych pozycji takich jak: aktualna prognoza pogody dla Kcyni, wykaz adresów i telefonów instytucji użyteczności publicznej i lokalnych firm, rys historyczny miasta, rozkład jazdy PKS.